Ανακοινώσεις, 28/04/2024

25η ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΟΥ «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

Οι μεταπτυχιακοί/διδακτορικοί φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής που βραβεύονται για τις εργασίες τους στο πλαίσιο της 25ης απονομής του Βραβείου «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» είναι οι εξής:

1. Νικόλαος Καστρινάκης για την εργασία με τίτλο «Ελληνόφωνοι αντι-Διαφωτιστικοί λόγοι (1780-1820)»
  2. Δικαίος Παντελεάκης για την εργασία με τίτλο «Η επανίδρυση της Μονής Χιλανδαρίου υπό τη σερβική δυναστεία των Νεμανιδών».
Εύφημος μνεία δίνεται στις/στους εξής φοιτήτριες/φοιτητές για τις μεταπτυχιακές/διδακτορικές εργασίες:

1. Roberta Dainotto για την εργασία με τίτλο «The concept of self and others in ancient Greek courts. The case of Against Aristogeiton I»
  2. Γεώργιο Αγγελέτο για την εργασία με τίτλο «Διάλογος Ανθρώπου και Ψυχής σε αλφαβητική ακροστιχίδα»
  3. Ελισάβετ Κουμαρέλη για την εργασία με τίτλο «Το θεατρικό ένδυμα στη Δικτατορία των Συνταγματαρχών 1967-1974»